KNIŽNÍ TIP | Ink - Tajemství kůže (Alice Broadway)

S parádními knižními novinkami se teď doslova roztrhl pytel a já Vám proto mohu dnes představit další pecku, která nejspíše zaujme spoustu lidí. Motiv tetování je vskutku neotřelý a slibuje nový a originální dystopický svět. Přestože jsem ze žánru young adult už nějaký ten pátek odrostlá, Ink dokázalo zaujmout i mě. Ještě nemám dočteno, takže na hodnocení je příliš brzy, ale myslím, že není troufalé tvrdit, že tahle knížka si mezi mladšími čtenáři najde pěknou řadu příznivců. Tento týden, konkrétně v úterý 5. června, vyšla u nakladatelství MOBA, kterému já moc děkuji za možnost pustit se do knihy před jejím oficiálním vydáním. Brzy se těšte na recenzi!

Vy jste Ink již zaznamenali? Láká Vás? Čtete žánr young adult? A už jste se někde s podobným motivem setkali? Budu se těšit na vaše komentáře 😊

Představte si, že žijete v zemi, kde každá přelomová událost, každé důležité rozhodnutí, všechno, co pro vás má nějaký význam, skončí na vašem těle jako tetování. Po smrti pak z potetované kůže vytvoří knihu, která bude vašim potomkům sloužit jako vzpomínka na vás a vám jako záruka věčného života. V takovém světě žije Leora. Když její otec zemře, Leora by dala cokoli, jen aby mohl v paměti ostatních žít navždy. Ví totiž, že její otec si zasloužil, aby jeho kniha kůže se záznamem celého jeho dobrého života přetrvala navěky. Když však zjistí, že z knihy jejího otce někdo kus vyřízl a knihu upravil, musí se pustit do pátrání, které ji přiměje zamyslet se nad tím, zda svého otce vůbec znala. A jestli zná samu sebe. A jestli všechno, v co celý život věřila, je vůbec pravda. Tak začíná rozplétání strašného tajemství…
Obálka knihy je převzata z webu www.shop.mobaknihy.cz, anotace je převzata z webu www.kosmas.cz.

8 komentářů :

 1. U nás táto kniha vyšla pod názvom Tinta a hneď ma svojou obálkou zaujala - je nádherná!!!♥ Čítala som si už aj zopár recenzií a bez pochýb, aj navzdory tomu, že ide o YA, ktoré až tak veľmi nevyhľadávam, si ju chcem prečítať. Podľa mňa to bude opäť príbeh, ktorý bude mať v sebe niečo viac a odkryje tak zaujímavé myšlienky. Už sa teším na tvoju recenziu, maj sa krásne ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vůbec se nedivím, že Tě zaujala, Mony, je fakt překrásná. Recenze bude brzy, a musím říct, že jsem byla mile překvapená :)

   Vymazat
 2. S touhle knihou se opravdu roztrh pytel a obálka je fakt uhrančivá. Osobně nejsem z námětu až tak odvařená, ale být mi o deset méně, hned po tom chňapnu :) No, počkám si na recenzi a třeba ještě změním názor :) Každopádně obdiv směrem k tobě, jak zvládáš tolik číst! (jakože trochu ti závidím, co si budem :D)
  Měj se krásně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obálka je mega, to jo :) Já jsem podle té anotace měla z knihy trochu respekt, ale byla jsem zvědavá, a musím říct, že to nakonec asi bylo právě to tetování, co mě pak v knize dostávalo :) Jinak je to hodně YA, ale pořád - pro mě milé překvapení :) A děkuji! :)

   Vymazat
 3. S podobným motivem jsem se ještě nesetkala. Knihu jsem zaznamenala díky její krásné obálce a samozřejmě také díky instagramu :D Dnes jsem ji začala číst a je to originální pecka! :)

  OdpovědětVymazat
 4. Ink nešlo nezaznamenat :) Já momentálně čekám, až bude v červenci seznam recenzních výtisků, jestli se mi podaří urvat si knihu pro sebe :D A když ne, tak hurá do knihkupectví :)

  Jinak máš pravdu s tím, že se teď se skvělými knihami roztrhl pytel. A to i u samotné Moby. Já si procházela edičák a minimálně do listopadu je to nacpané úžasnými knihami. Kdo ví, co budu číst dřív :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já ty edičáky už snad ani nemůžu prohlížet, je toho tak moc! :)) Ale to je dobře :)

   Vymazat

My Instagram

Made with by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates