KNIŽNÍ TIP | Sherlock (Graham Moore)

By | 14 comments
Krásnou středu všem! 
Musím konstatovat že to počasí je fakt brr, a doufám, že si na nás příroda chystá naprosto famózní květen jako odškodnění :)
Dneska se setkáváme nad druhým knižním tipem, kterým je román Sherlock od Grahama Moorea. Tato kniha mě zaujala v lednovém výprodeji na buxu a já ji přihodila bez velkého přemýšlení k objednávce. Musím říct, že kromě toho, že jsem velkou fanynkou díla Sira Arthura Conana Doyla, mě nalákala také zmínka o Bramu Stokerovi, který napsal mé asi nejoblíbenější literární dílo - mimochodem právě o Draculovi bude brzy článek :)
Sherlocka jsem si zatím pouze prolistovala, ale vypadá zajímavě i po stránce zpracování, nejen příběhu. Moc se těším, a se ke knize dostanu.
Anotace z Databáze knih: Hrdinou historické roviny románu, který už si získal velký mezinárodní úspěch je sir Arthur Conan Doyle - známý tvůrce postavy slavného detektiva Sherlocka Holmese. Okolnosti ho přivedly k vyšetřování série neobjasněných vražd; při pátrání mu pomáhá jeho přítel Bram Stoker (známý svým dílem Dracula). V současné dějové rovině pátrá mladý literární badatel Harold po vrahovi významného sběratele, který přijel na setkání členů holmesovské společnosti do New Yorku. Napínavý a svěží příběh!
Znáte tento titul - nebo jste ho dokonce četli? A jste fanoušky Sherlocka Holmese? Těším se na Vaše názory v komentářích!

Příště se uvidíme u recenze knihy Pod kůží, zatím se mějte báječně :)
K


Každé pondělí: Právě čtu
Každou středu: Knižní tip
Každý pátek: Recenze
Každou neděli: Speciální článek
Každý měsíc: PřírůstkyPřečteno a Výzva

The Book Talk Blog na Google+
The Book Talk Blog na Facebooku
The Book Talk Blog na Twitteru
The Book Talk Blog na Databázi knih
The Book Talk Blog na Goodreads
Novější příspěvek Starší příspěvek Domovská stránka

14 komentářů:

 1. Sherlock znie zaujímavo. U nás na SK šiel Sherlock aj v divadle a veľmi sa mi to páčilo. :) Teším sa na recenziu a keď sa kniha bude páčiť aj tebe, určite sa na ňu pozriem. :) Prajem pekný večer a dobré počasie. :D To čo je vonku unavuje aj mňa. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Páni, Sherlock jako divadelní představení musí být zajímavý! To bych taky chtěla vidět :) Doufám, že se ke knize brzy dostanu, abych mohla hodnotit. Přeji krásný večer a moc děkuji za komentář :)

   Vymazat
 2. Tak tohle vypadá dost zajímavě :) zdá se, že je kniha velice hezky zpracovaná, navíc Sherlocka zkrátka miluju. Na recenzi Pod kůží jsem obzvláště zvědavá, nemůžu se dočkat pátku. :)
  Mimochodem, už víš, jak na tom budeš v průběhu toho Světa knihy? Vzhledem k tomu, že nejsem z Prahy bych (alespoň den) ráda věděla malinko s předstihem, ať se podle toho můžu zařídit. Mně by nejvíc vyhovovala sobota, kdy se mi i program zdá nejlepší:)
  Měj se krásně, Kristý

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zpracování je velice nápadité, to ano a i stylem psaní kniha vypadá velice slibně :) Tak snad ji už brzy přečtu. Krásný večer, Hani!

   Vymazat
 3. Jestli se to počasí do tejdne nezlepší a já budu mít v Anglii takovou hrůzu, jakou jsme dneska měli tady, tak budu nucená někam napsat velice rozzuřený dopis.

  A knížka zní (a vypadá) naprosto báječně! Jsem si myslela, že to bude nějaký rádoby příběh přímo o Sherlockovi (dá se tomu říkat fanfic? asi jo), ale teda námět knihy mě mile překvapil. Moc se mi líbí, že to není o Sherlockovi, ale o autorovi. Už se těším na tvé dojmy z přečtení!

  Krásný zbytek dne přeju. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, ano, já taky nejdřív myslela, že to bude fanfic (přesně tak bych to nazvala), ale anotace mě mile překvapila a přesvědčila. Jak někdo řekne Bram Stoker, má mě zkrátka v hrsti :)
   Jinak pevně věřím a přeji Ti, aby v Anglii vyšlo počasí dle Tvých představ a aby sis jí pořádně užila. Trocha deště neuškodí, ale čeho je moc, toho je příliš. A jak dojde na rozzuřené dopisy, je to vážné ;) :)
   Krásný večer a děkuji za komentář!

   Vymazat
 4. Jé, Sherlock! Ani nevíš jakou jsi udělala radost! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano? Tak to mám radost, že jsem udělala radost! :)

   Vymazat
 5. Jsem velkou fanynkou Doylova Sherlocka a na tuhle knížku jsem nedávno narazila a po prozkoumání jsem objednávala. Na čtení se moc těším i když pastiše moc nemusím, tahle vypadá docela povedeně, takže doufám, že i bude :)
  fiamorisrunning.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je báječné, že ji máš taky nachystanou ke čtení - budu moc zvědavá na Tvé dojmy. Uvidíme, zda se v pocitech z knížky shodneme. Přeji příjemné čtení! :) Díky za komentář a hezký večer :)

   Vymazat
 6. Knížka vypadá zajímavě a je vidět, že je krásně zpracovaná, to mě vždy potěší :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zpracování je opravdu podařené a kniha je celkově taková "příjemná". Máš pravdu, že to hned člověka láká víc. Tak uvidíme, zda se obsah vyrovná vnějšímu obalu :) Pěkný večer!

   Vymazat
 7. Jsem hrozná ostuda, ale nikdy jsem Sherlocka nečetla a ani neviděla. Absolutně nevím kdo ho napsal atd... musím to co nejdříve napravit :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě prozkoumej, Doylovy příběhy za přečtení stojí! :) Musím se přiznat, že mě baví i seriálové zpracování s Benedictem Cumberbatchem (kterého jinak zrovna nemusím), to se hodně povedlo. Budu zvědavá na Tvé dojmy, až se jednou rozhodneš s Sherlockem začít :) Děkuji Ti za komentář a přeji krásný večer! :)

   Vymazat

Srdečně děkuji každému, kdo zde vyjádří svůj názor, zkušenost, či dojmy. Moc ráda si s Vámi o knížkách povídám a právě Vy čtenáři jste mou největší inspirací :)