MĚSÍČNÍ VÝZVA | Květen 2016

By | 16 comments
Krásný den Vám všem! 
Vítám Vás u dalšího každoměsíčního článku, pro tento měsíc posledního. Máme za sebou Přírůstky i Přečteno, zbývá nám tedy už jen Měsíční výzva.
 Jak o mně moji čtenáři vědí, vždy si ji naplánuji megalomansky a nikdy ji pak celou nesplním. Ale upřímně, pro mě výzva nefunguje jako předsevzetí přečíst všechny vybrané knihy, ale jako inspirace. Zkrátka každý měsíc vyberu ty tituly, na které mám v daný moment chuť a které bych ráda přelouskala. Jsem realista a vím, že s tím množstvím povinností, které mám, těžko přečtu za měsíc 15 knih. Ale stejně ráda sním a plánuji, byť se někdy stane, že v půlce měsíce zjistím, že na polovinu vybraných knih už náladu nemám, takže stejně čtu něco jiného. A doufám, že výzva funguje podobně i pro Vás – jako inspirace. Že Vám připomenu některé tituly, které na Vás třeba už dlouho čekají připravené v knihovně. Nebo Vám ukážu, na co se chystám a Vy mi řeknete svůj názor, protože jste knížku už četli. Takže prosím, berte moje praštěné výzvy s rezervou ;)
Co jsem si tedy na květen připravila? Jde celkem o jedenáct titulů, v nichž klasicky převažují thrillery a různé detektivky. Hned 1. května jsem dočetla Rozbité anděly od Grahama Mastertona, a bohužel si asi zatím poslední díl série, Červenou lucernu, nebudu schopná šetřit. Do květnové výzvy jsem ho tedy zařadila. Dále se co nejdříve chystám na docela žhavou novinku – Dokonalého cizince, na kterého slyším spoustu chvály, takže jsem velice zvědavá. Také už bych si ráda přečetla Hedvábníka, který se mi doma povaluje velice dlouho a vzhledem k tomu, že vyšel třetí díl série, mohu si ho přestat šetřit. Těším se také na druhou povídkovou sbírku od Deavera – Vrahem může být kdokoliv. Psala jsem Vám o ní už v Přírůstcích, prý překonává Panoptikum, které se mi líbilo moc, takže jsem napnutá, s čím Deaver přijde. 
Tento měsíc jsem také ukořistila paperback nové knihy ze série o oddělení Q od Adlera-Olsena, Nesmírného. Samozřejmě, že i na toho se chystám. A se sériemi pořád nekončíme, jelikož nachystaný mám i druhý díl série o Jeffersonu Winterovi od Jamese Carola, titul Dobře se dívej. Napínavější část mého výběru pak doplňuje Nákaza od Robina Cooka (se kterým už opravdu musím začít!) a Dívka v pavoučí síti od Davida Lagercrantze. 
Na závěr jsem si připravila pár knížek, které z žánru detektivek vybočují. Jednak bych si ráda přečetla slaďárnu Zůstaň – květen je na tyhle ťuťu ňuňu příběhy jako dělaný. Protože bych si brzy ráda pořídila poslední u nás vydanou knihu od Liane Moriarty, Zamilovanou hypnotizérku, je taky na místě konečně přečíst Sedmilhářky. Ty jsem si kupovala už opravdu dávno a je ostuda, že jsem je pořád ještě nepřečetla. 
Chystám se také na druhý díl Aristokratky, kterého se opravdu nemohu dočkat, ale zároveň mě mrzí, že není žádný třetí, čtvrtý, pátý… V budoucnu se alespoň chystám na Bočkův Deník kastelána, což je kniha Aristokratce značně nepodobná, ale já jsem si autora zkrátka oblíbila a ráda si od něj přečtu cokoliv.
Tak, to jsem Vás pěkně zahltila jmény a tituly, viďte? Povězte mi, máte na květen nějaký plán, co chcete přečíst? Nebo třeba i jen jednu knihu, o které stoprocentně víte, že si ji přečtete? A máte zkušenosti s některými knihami, které zde uvádím já? Jak se Vám líbily / nelíbily? Budu moc ráda, když svůj názor vyjádříte v komentářích :)

Mějte se báječně,
K

Každé pondělí: Právě čtu
Každou středu: Knižní tip
Každý pátek: Recenze
Každou neděli: Speciální článek
Každý měsíc: PřírůstkyPřečteno a Měsíční výzva

The Book Talk Blog na Google+
The Book Talk Blog na Facebooku
The Book Talk Blog na Twitteru
The Book Talk Blog na Databázi knih
The Book Talk Blog na Goodreads
Novější příspěvek Starší příspěvek Domovská stránka

16 komentářů:

 1. No, tituly jsou to pěkné. Já ti budu přát, aby se ti všechny knihy, které tento měsíc přečteš, líbily!

  Krásné odpoledne přeju. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji Katko, a nápodobně! Ať je máj vydařený, a nejen knižně :) Měj se krásně :)

   Vymazat
 2. :) Ahoj Kristý! Dokonalý cizinec mi včera přišel a já nemohu spustit oči z té dokonalé obálky☺. Sedmilhářky bych si chtěla strašně moc přečíst, doufám, že se k nim někdy dostanu (budu se těšit n recenzi☺). Držím ti palce v plnění tvého plánu :).

  Měj se moc hezky, Mimozemšťanka
  Právě na blogu probíhá giveaway o dvě knihy, budu moc ráda, když se zapojíš i ty! :) www.my-ideallife.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc Ti děkuji za milý komentář :) Dokonalý cizinec má opravdu neuvěřitelně povedenou obálku, vždy mě potěší, když je kniha přebal nápaditý :) Mimochodem, právě Cizince už mám rozečteného a zatím je to takové... zajímavé, zatím jsem zcela bez názoru :) Snad se k Sedmilhářkám brzy dostaneš, nevím, zda jsi četla i jiné knihy od autorky, ale Manželovo tajemství a Na co Alice zapomněla jsou docela podařené knížky, doporučuji :)
   Do giveaway se plánuji zapojit, děkuji za pozvání :)
   Přeji Ti krásný večer! :)

   Vymazat
 3. Samé pěkné knihy :-)
  Přeji krásný sluníčkový víkend :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Krásné plány! :)
  Ze série Milénium mám doma první dva díly a jaksi jsem se k nim ještě nedostala... ani k jednomu :/ Mám ale to první vydání, protože tady to barevné se mi vůbec nelíbí :/
  Dokonalý cizinec je ne mém wishlistu tak jsem zvědavá, jak se ti bude líbit :)
  Přeji pěkné čtení! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Luci, recenze na Dokonalého cizince bude teď v pátek, ale můžu doporučit, je to pěkné čtení :) Jinak tahle edice Milénia se mi také nelíbí, ale bohužel Dívka v pavoučí síti není v jiném provedení k dostání. Milénie od Larssona mám naštěstí také ještě v tom starém provedení :) A srdečně Ti tu trilogii doporučuji, já před lety zhltala všechny tři díly snad za deset dní, jak mě to pohltilo. Určitě nebudeš litovat :) Měj se krásně!

   Vymazat
 5. Zajímavé tituly. :) Dokonalého cizince jsem si zrovna přinesla z knihovny. A Sedmilhářky už mám přečtené, teď mě čeká Zamilovaná hypnotizérka. ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dokonalého cizince už mám přečteného, recenze bude v pátek, ale mohu doporučit, je to hezké čtení :) Nad Zamilovanou hypnotizérkou stále váhám, zda pořídit nebo nepořídit... Slyším rozporuplné ohlasy, tak vyčkávám. Snad se Ti bude líbit, budu zvědavá na Tvoji recenzi :)
   Moc děkuji za komentář, měj se krásně :)

   Vymazat
 6. Ahoj Kristý, omlouvám se za delší odmlku, jak v komentování, tak v odpovídání na komentáře, ale byla jsem mimo...Výzva je řádně megalomanská a to je móóóc dobře - o to víc inspirace pro mě!
  Tak kde začít? No - tenhle měsíc se rozhodně chystám na prvního Mastertona. Dále mám připravené nějaké klasiky a určitě vyberu ještě něco z mých dubnových přírůstků.
  Z Tvého výběru: do nějakého Deavera už bych se fakt měla pustit, stejně tak jsem pořád nepřečetla ještě ani sérii Milénium...Volání kukačky jsem četla hned jak u nás vyšlo, kdežto k Hedvábníkovi jsem se, stejně jako Ty, ještě nedostala. Dalším mým restem je Moriarty - mám od ní doma Manželovo tajemství a to taky už ostudně dlouho. No zkrátka je toho moc. Nevím, kde začít :D
  Měj se krásně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, moc děkuji za krásný komentář. Máš pravdu v tom, že těch knih je fakt strašné kvantum, čtu jak o závod a furt se mi to kupí :) Ale zaplaťbůh za to :)
   Jsem strašně ráda, že se chystáš na Mastertona a jsem opravdu zvědavá, co na něj řekneš. Taky se těším na další dojmy z klasiky, budu se muset inspirovat a přes léto tyto resty trochu dohnat, jsem fakt ostuda.
   A Milénium srdečně doporučuji, jak píšu v komentářích výše, já před lety slupla celou trilogii za nějakých deset dní, byla jsem tím totálně pohlcená. Larsson byl neskutečný spisovatel, knihy se Ti určitě budou líbit :)
   Měj se nádherně a čtení zdar! :))

   Vymazat
 7. Super inspirace! Ani jednu knihu jsem zatím nečetla, ale už delší dobu pokukuji po Sedmilhářkách :D
  Jinak já na květen plánuju přečíst 2.pokračování Skleněného trůnu. Pak plánuju dočíst Nebe je všude a Girl online.
  Pak by se mi hodilo dočíst rok a půl rozečtenou Alianci :D a dočíst serii Pokrevní pouta (jsem v půlce serie, skoro nakonci-a skoro nakonci tý knihy v skoro na konci :D)
  Tak ti přeju, ať se ti podaří přečíst co nejvíc! :)
  DENYII

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji za komentář a přeji hodně štěstí s květnovým čtením! :) Dočítání sérií je vždy výzva, zvlášť když toho člověk nakousne více a pak neví, kam dřív skočit :) Tak ať se Ti daří :) Měj se hezky :)

   Vymazat
 8. Samé skvělé kousky :) Přeji krásné čtení :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šári, moc Ti děkuji a přeji, ať si i Ty květnové čtení užiješ :)

   Vymazat

Srdečně děkuji každému, kdo zde vyjádří svůj názor, zkušenost, či dojmy. Moc ráda si s Vámi o knížkách povídám a právě Vy čtenáři jste mou největší inspirací :)